Tisková informace č.4

9. dubna 2018 | Tiskové informace

Uzávěrka přihlášek pro Klatovy v pondělí!

     53.Rallye Šumava Klatovy a 27. Historic Vltava Rallye se blíží, v pondělí 9. dubna ve 23.59 hodin vyprší termín uzávěrky přihlášek pro obě soutěže. Už v tuto chvíli je přihlášena vítězná dvojice loňského klání soudobých vozů Jan Kopecký – Pavel Dresler, ale i rekordní počet posádek historických vozů. Bližší informace k soutěžím se objevují také na nových klubových stránkách www.pamk.cz .

Každým dnem přibývají do seznamu účastníků klatovských soutěží nová a nová jména. Už v pondělí 9. dubna ve 23.59 bude ale přijímání přihlášek ukončeno a my se dozvíme, jaké složení budou mít letos startovní listiny obou podniků. Jedno je jasné – budou nabité velkým množstvím zajímavých jmen, napočítali jsme účastníky z osmnácti zemí celého světa. Přihlášeni do 53. Rallye Šumava Klatovy jsou už i Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem, kteří loni dovršili dokonalý hattrick a zvítězili s vozem Škoda Fabia R5 v barvách týmu Škoda Motorsport potřetí za sebou. Pamatujete? Tehdy bylo počasí vpravdě aprílové. Při seznamovacích jízdách mnohde ležel i sníh, v pátek pak zazářilo jarní slunce a v sobotu se pro změnu nad rychlostními zkouškami proháněl vítr s deštěm. Tovární posádka ale vzala otěže do svých rukou od začátku a soupeřům nedala po celou soutěž žádnou šanci na zvrat. Ke druhé příčce dovezl Ford Fiesta R5 Václava Pecha a Pera Uhla, třetí příčka patřila další škodovce v podání dua Jan Černý – Petr Černohorský. Téměř celá loňská první desítka konečného absolutního pořadí patřila vozům značek Škoda a Ford, až na její konec se vmáčkla nejrychlejší dvojice kategorie produkčních vozů Václav Kopáček – Barbora Rendlová se Subaru Impreza. Nejlepším pilotem vozu s jednou poháněnou nápravou byl před rokem Rakušan Simon Wagner, který teď prohání soupeře v evropském šampionátu. Naopak tehdy těsně druhý Filip Mareš zůstal i letos v českém mistrovství, můžeme se těšit ale na jeho novou zbraň – také on závodí se Škodou Fabia R5. Mareš i všechny nejlepší posádky absolutního pořadí loňského ročníku jsou zapsány i do ročníku nadcházejícího a jejich bitva se tedy může opakovat.

V rámci 27. Historic Vltava Rallye už je přihlášeno přes osmdesát dvojic, což je počet překonávající dosavadní rekord. Zatím na seznamu chybí loňský suverénní vítěz Erik Comas, uvidíme ale trojnásobného klatovského premianta Valtera Christiana Jensena z Norska (BMW M3) a také mnoho pro nás nových tváří. Zkušený Fin Jari Latvala přiveze atraktivní Toyotu Celica, ze Španělska zase přijede hned několik velmi rychlých vozů Ford Sierra Cosworth. S vozem stejného modelu bude na startu také náš rychlík Jiří Káňa, setkáme se ale zejména s auty staršími, nejčastěji ze sedmdesátých a osmdesátých let. Atraktivní budou jistě kultovní silné vozy Porsche 911 a BMW 2002 či obratné Fordy Escort, jeden z tradičně velké skupiny severských účastníků přiveze ale i zajímavý Saab 99 EMS. Mezi našimi jezdci převládají škodovky různých věkových kategorií, i oni už ale mnohdy přesedají na historickou zahraniční techniku. O víkendu 20. – 21. dubna si tak na Klatovsku nesporně přijdou na své všichni fanoušci rallysportu.

Karel Špaček, tiskové středisko

(foto Tomáš Kaňa)