Nově vzniklou Českou trophy v ecoRally významně podporují dvě firmy. Bez jejich zapojení by závodníci nenabili svoje elektromobily ani na 1. Classic Rally Šumava se startem v Janovicích nad Úhlavou.

Phoenix Contact – dodavatel komponent použitých ve wallboxech a Elexim – výrobce wallboxů značky MyBox. Jejich propojení je příkladem vzájemné spolupráce a přirozené důvěry.

Jak důležitá je role dodavatele komponent pro sestavení nabíjecí stanice MyBox, firmy Phoenix Contact?

Radim Roček: „Pro nás, výrobce komponent, jsou klíčové tři věci, které naše komponenty mají: úsporná velikost, možnost flexibilního rozšiřování funkcionalit, a především technologie umožňující např. komfortní spuštění nabíjení pouhým zasunutím nabíjecího konektoru (Plug & Charge) a také umožňující, aby elektromobil dodával energii napojenému objektu (Vehicle 2 Grid), což nemusí být jen automobil. A v neposlední řadě i kvalita renomovaného evropského výrobce. Čím dále větší význam mají také možnosti propojení našich komponent s řízením fotovoltaické elektrárny nebo úložiště energie.

 

Bez společnosti Elexim by nabíjecí stanice nevznikla

Jindřich Geisler: „Díky mnohaletým zkušenostem v oblasti elektromobility a v oblasti nabíjení splňují námi vyráběné nabíjecí stanice MyBox nejvyšší požadavky na kvalitu a odolnost. Výhradně česká výroba nám umožňuje rychle a pružně reagovat na aktuální potřeby trhu a požadavky chytrých funkcí. Rychlost dodávky či vývoj dalších inovativních prvků je pro nás prioritou stejně jako kvalita dodávaných služeb. Nabíjení elektromobilů se díky stanicím MyBox stává příjemnou povinností pro každého elektromobilistu. Elektromobilita se stává jednou z nejúžasnějších změn naší současnosti a my jsme rádi, že můžeme být její součástí.“

Díky wallboxům MyBox budou moci závodníci spolehlivě nabíjet svoje elektromobily na všech závodech nově vzniklého českého poháru PHOENIX CONTACT Eco Rallye CUP. Všem účastníkům šampionátu přejeme plné nabití i bezpečné a tiché kilometry.