Závody do vrchu Prachatice – Libínské Sedlo 10. – 12. 8. 2018

6. června 2018 | Zajímavosti-diváci

Zdravíme všechny příznivce motorsportu!

Společně s přicházejícím létem se nám blíží i tradiční automobilové závody do vrchu v Prachaticích. Tento vrchařský závod je zařazen do seriálu MČR soudobých i historických automobilů, České trofeje a nezávislého seriálu EDDA Cup. Jako v předchozích letech se závod koná pod záštitou starosty města Prachatice pana Ing. Martina Malého.

Na rychlé trati, kde jezdci dosahují rychlostí i přes 200 km/h, se diváci mají určitě na co těšit. Pořadatelé připravili 3 zajímavá divácká místa, která budou na startu závodu, u rybníčku a pod Perlovicemi. Určitě bude zajímavé sledovat, zda někdo překoná loňský nejrychlejší čas trati 1:34.65, kterého dosáhl David Komárek s vozem Norma M20FC KOMVET EVO.

Oproti předchozím ročníkům závody doznaly několika změn. Organizace se ujal místní AMK Zlatá stezka Prachatice v AČR ve spolupráci s PAMK Klatovy. „Chceme navázat na tradici pořádání krásného závodu a opět po roce přivést do Prachatic českou špičku tohoto sportu“, říká ředitelka závodu Alena Růžičková. Další změnou je způsob úhrady vkladu jezdců, který bude probíhat jen prostřednictvím bankovního převodu. „Věříme, že tato změna bude brána spíše pozitivně a nebude překážkou“ dodává ředitelka závodu.

Bližší informace se dozvíte ze Zvláštního ustanovení, které bude vyvěšeno 2. 7. 2018 na stránkách www.pamk.cz. Přihlášky budou přijímány od 3. 7. 2018.

 Za AMK Zlatá stezka Prachatice- Ludmila Vlková, Organizační výbor ZAV

Nebyly nalezeny žádné obrázky