Tisková informace č.4

14. dubna 2019 | Tiskové informace, Zajímavosti-diváci

 

Termín uzávěrky klatovských soutěží je na dohled

Neděle 14. dubna, 20 hodin. Tak zní závěrečný termín pro přihlášky na 54. Rallye Šumava Klatovy i 28. Historic Vltava Rallye. Už teď je ale zřejmé, že historických vozů přivítáme rekordní množství a že i soudobých vozů bude na startu velmi zajímavý počet. Seznamy průběžně přihlašovaných jsou k nalezení společně s dalšími informacemi na klubových stránkách www.pamk.cz .

Jen pár hodin zbývá do uzávěrky přihlášek pro 28. Historic Vltava Rallye i pro 54. Rallye Šumava Klatovy, které se budou konat ve dnech 26. – 27. 4. 2019. Zejména mezi historickými vozy je už teď zjevné, že bude překonán dosavadní účastnický rekord, a to jak v mezinárodním klání, tak i v českém šampionátu. Poprvé v Klatovech uvidíme mezi historickými vozy špičkovou Lancii Delta HF Integrale 16V, navíc v podání zřejmě nejlepšího současného pilota této kategorie. Ten už desítky let závodí pod pseudonymem ´Lucky´ a po jeho boku bude sedět Fabrizia Ponsová, kterou pamětníci znají jako bývalou spolujezdkyni první dámy světové rally, Michele Moutonové. S Lancií 037 Rally je přihlášen Fin Ville Silvasti, s Audi Quattro Ital ´Zippo´ a Polák Olchawski. Čeká nás skutečně přehlídka špičkové techniky minulých let, uvidíme hned několik Fordů Sierra Cosworth, BMW M3 či Mercedes Benz 190E. Jistě nepřehlédneme ani Subaru Legacy či Toyotu Celica, zajímavostí bude atypický VW Golf GTi 16S, a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Přihlášeno je už sedmnáct finských dvojic a dalších několik desítek zahraničních posádek, také v domácím šampionátu už se počet startujících blíží padesátce
a mezi nimi figuruje i jméno bývalého pilota formule 1, Tomáše Engeho.

Není pochyb o tom, že většina diváků se ale chodí k tratím dívat spíše na vozy soudobé, respektive na jejich posádky, které tvoří špičku domácí soutěžní scény. Účastníci ´Šumavy´si tradičně s přihláškami dávají trochu více načas, nicméně hlavní favorité už jsou přihlášeni i tady. Víme tedy, že opět uvidíme honbu za přerušením vítězné série Jana Kopeckého, přičemž jejími hlavními aktéry budou s dalšími vozy kategorie R5 zejména Václav Pech, Filip Mareš, Jan Černý a se svým Fordem Focus WRC jistě také Jan Dohnal. Nové VW Polo představí Vojtěch Štajf, naopak pro návrat na soutěžní tratě si letošní Rallye Šumava Klatovy zvolil bývalý šampión historických vozů Jiří Kalista, jenž usedne do dravého postaršího vozu Mitsubishi Lancer Evo 6. Uvidíme i početnou ekipu silných Porsche 997 GT3, těšíme se ale i na rychlé ´předokolky´ specifikace R2, s nimiž se po tratích často prohání mladé české talenty. Ještě jednou už tedy jen zopakujme, že uzávěrka pro přijetí přihlášek je již v neděli ve 20.00.

 

Máme ale i zprávy smutné. V období vrcholících příprav nás totiž velice zaskočila a zarmoutila informace o tom, že ve středu 10.4. opustil tento svět velký a dlouholetý přítel Pošumavského auto moto klubu, fotograf Josef Böhm. Jeho životní optimismus byl silně nakažlivý a vždy nám všem dodával energii do další práce pro rallysport. Čest jeho památce!   

Parte Josef Böhm

Karel Špaček, tiskové středisko

(foto Petr Skřivánek)