Šumava a Vltava v novém!

19. prosince 2019 | Tiskové informace, Zajímavosti-diváci

 

V Klatovech, 19. 12. 2019

Šumava a Vltava v novém!

Zima klepe na dveře a to je jasné znamení, že do startu dalšího ročníku Rallye Šumava Klatovy a Historic Vltava Rallye zbývá jen něco málo přes 100 dní. Jejich termín je totiž tradiční – závodit na Klatovsku se bude o poslednímdubnovém víkendu, tedy 24. – 25. dubna 2020. Bližší informace k soutěžím se brzy začnou objevovat na klubových stránkách www.pamk.cz .

 

Už pár dnů je na světě kalendář domácích šampionátů v rallysportu a je tedy zřejmé, že v něm opět nebudou chybět obě klatovské soutěže. 29. ročník Historic Vltava Rallye bude i v příštím roce součástí evropského i domácího šampionátu historických vozů, jubilejní 55. Rallye Šumava Klatovy je zařazena do Mistrovství České republiky jako jeho druhé zastavení.

A jak slibuje předseda organizačního výboru obou podniků Jan Petrů, máme se nač těšit: Nechtěli jsme ani tentokrát ponechat nic náhodě, proto jsme zahájili přípravu tratí rychlostních zkoušek velmi brzy.V posledních letech jsme často slýchali povzdechy nad skladbou rychlostních zkoušek a jejich svižným charakterem. Trochu nás to mrzelo a náš cíl pro následující jubilejní ročník RŠK byl tedy jasný pokusit se vrátit ´Šumavě´ její tradiční ráz, což ale znamenalo hledat zcela nové úseky tratě. A tak se od června jezdilo, vymýšlelo, zkoumalo, telefonovalo, jednalo a domlouvalo a teď si myslíme, že výsledek bude stát za to! Podařilo se nám totiž změnit charakter tratí většiny rychlostních zkoušek. Přibyly na nich jezdecky velmi těžké lesní úseky, nevyzpytatelné šotolinové cesty a ani to není zdaleka vše… Suma sumárum, nejstarší stále aktivní soutěži České republiky přibudou v novém ročníku zcela nové rychlostní zkoušky v celkové délce přes 60 km! Nadto byly pozměněny tratě i většiny zbylých ´erzet´, v případě jednoho testu se pak vracíme na jeden z vůbec nejlegendárnějších úseků českých soutěží. Rallye Šumava Klatovy by tak měla při svém jubilejním ročníku být zase o něco náročnější, totéž samozřejmě platí i pro Historic Vltava Rallye, která bude mít se ´Šumavou´ opět společnou trasu.

Už je jasné, že zůstane zachován klasický formát pátek – sobota, můžeme také prozradit, že další ze symbolů našich soutěží, tedy Klatovský okruh, bude opět součástí harmonogramu ve formě hned dvou rychlostních zkoušek. Ale protože novinek není nikdy dost, rozhodli jsme se i v tomto případě pro určitou obměnu. Kroužit se bude jak v pátečním podvečeru, tak i v sobotu dopoledne to už ale v opačném směru! Věříme, že i tato změna bude pro diváky atraktivní a že si k nám najdou cestu, teď už nezbývá než také věřit, že i počasí bude opět na naší straně. To už ale příliš ovlivnit neumíme. Máme i další novinky, o nich ale víc prozradíme až na začátku nového roku. V tuto chvíli bych chtěl všem příznivcům našeho krásného sportu už jen za celý organizační výbor a ředitelství rallye popřát klidné prožití Vánočních svátků a poté i úspěšný celý nový rok 2020!“ Tolik tedy předseda organizačního výboru klatovských soutěží Jan Petrů a my už jen zopakujme, že 29. Historic Vltava Rallye i 55. Rallye Šumava Klatovy proběhnou o posledním dubnovém víkendu, tedy 24. – 25. dubna 2020.

Karel Špaček, tiskové středisko