RALLYE WIESBADEN – POZVÁNKA

21. května 2018 | Tiskové informace

Krátce poté, co skončil 3. podnik MČR v rally (Rallye Český Krumlov) bychom Vás chtěli pozvat na událost, kterou pořádáme společně s autoklubem Wiesbaden. A to na 41. Internationale Rallye Wiesbaden, která se bude konat od čtvrtka 24. do soboty 26. května 2018.

Ptáte se, co to Rallye Wiesbaden je? Jedná se o motoristický podnik historických vozidel. Hlavním pořadatelem tohoto závodu je výše zmíněný Autoklub Wiesbaden, s kterým jsme spolupracovali na rallye v letech 1969-1972, tehdy se jednalo o závody moderních vozů.
Pošumavský automotoklub Klatovy se podílí na organizaci kompletní části na území České republiky, včetně tvorby tratě a zhotovení jízdních materiálů.
A ještě něco málo k této soutěži. Celá soutěž se jede na neuzavřené trati za běžného provozu. Tato soutěž nemá rychlostní zkoušky, ale jen měřené úseky, které nazýváme zvláštní zkouška (ZZ). Zvláštní zkouška je měřený úsek, který musí posádka projet přesně v předepsaném čase. Za každou vteřinu předčasného, nebo pozdního příjezdu do cíle je posádka penalizována. V případě předčasného příjezdu je posádka penalizována dokonce přísněji. Ještě je nutno dodat, že jízdní průměr na přejezdech ani na ZZ nepřesahuje 50 km/h a posádka musí dodržovat veškerá silniční pravidla.
Zde je odkaz pro více informací: https://www.rallye-wiesbaden.com/

MAPY tratě rallye a časový harmonogram zde: https://www.pamk.cz/divaci/mapy/


A zde je odkaz na pár fotografií z loňského roku: https://www.facebook.com/pamkklatovy/posts/369999853487603


Určitě se přijďte podívat!