Ohlédnutí za Závody do vrchu v Prachaticích 10. – 12. 8. 2018

19. srpna 2018 | Zajímavosti-diváci

Včera tomu byl týden, co začaly burácet motory závodních strojů v Prachaticích. Slunné počasí přilákalo k trati každý den stovky diváků, kteří si určitě přišli na své. K vidění byly jak produkční vozy, tak i několik speciálů, včetně divácky atraktivních „placek“. Slabší startovní pole republikových jezdců doplnili jezdci EDDA Cupu, takže nakonec startovní čáru vidělo 120 jezdců.

Suverénní výkon podal David Komárek s vozem Norma M20FC KOMVET, který vyhrál absolutně sobotní i nedělní závod před Markem Rybníčkem (Ford Fiesta WRC EVO) a Alešem Mlejnkem (Gloria C8F).  Traťový rekord 1:34.65 Davida Komárka (Norma M20TC KOMVET) z roku 2017 letos bohužel nepadl, i když v neděli k tomu moc nescházelo.

Pořadatel letošních závodů AMK Zlatá stezka Prachatice, může být spokojen. „Závody do vrchu jsme pořádali poprvé a jsem ráda, že se organizace povedla. Hlavní dík patří celému organizačnímu týmu a také našim rodinným příslušníkům, kteří nám moc pomáhali. Také chceme poděkovat za spolupráci městu Prachatice, panu starostovi Ing. Martinovi Malému za převzetí záštity nad závody a slavnostní odstartování nedělního závodu. Nesmíme zapomenout ani poděkovat sponzorům, bez kterých by se závody nemohly uskutečnit,“ říká Alena Růžičková, ředitelka závodu.

„Závody se neobešly bez několika nehod, ale naštěstí všechny skončily bez zranění. Poděkování patří i našim pořadatelům, ale také divákům, za jejich ukázněnost,“ dodává Václav Jeřábek, vedoucí bezpečnosti. 
„Když shrnu celý závodní víkend, mohu ho hodnotit jen pozitivně,“ doplnila ředitelka závodu. 

Kompletní výsledky najdete na stránce: http://online.timing.sk/mrc12/absolute?Pretek=323
výsledky EDDA Cupu: http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=vysledky
Fotografie a další postřehy ze závodu naleznete na našem fb: @amkprachatice

Děkujeme za podporu, a kdo ví, třeba za rok na viděnou 😉

Organizační výbor ZAV

Ludmila Vlková, Alena Růžičková a Václav Jeřábek