NA ŠUMAVĚ SE V KVĚTNU ZÁVODIT BUDE!

30. března 2021 | Novinky, Tiskové informace, Zajímavosti-diváci

I v obtížných podmínkách se organizační tým Rallye Šumava Klatovy a Historic Vltava Rallye naplno připravuje na své soutěže, jejichž termín byl letos určen na 7. – 9. května 2021. Již byla vydána zvláštní ustanovení a blíží se zahájení příjmu přihlášek, bližší informace k soutěžím se brzy začnou objevovat na klubových stránkách www.pamk.cz i na facebookovém profilu PAMK Klatovy.

Loňská sezóna byla pro Pošumavský auto moto klub v AČR velmi nešťastnou. Hned dvakrát musely být ve vysokém stupni příprav odvolány připravované mistrovské soutěže, klub se navíc musel s ohledem na epidemiologickou situaci vzdát i některých dalších oblíbených aktivit a plánovaných akcí. Ani rok 2021 v tomto směru nezačal příliš šťastně, přesto už klatovští nehodlají dále 29. ročník Historic Vltava Rallye a 55. Rallye Šumava Klatovy dále odkládat, ač zjevně za cenu mnoha omezení.

„Děláme vše možné i nemožné pro to, abychom mohli soutěže v plánovaném květnovém termínu uspořádat,“ říká s ustaraným výrazem předseda organizačního výboru obou podniků Jan Petrů a pokračuje: „S napětím jsme sledovali situaci ohledně víkendové Valašské rally a její úspěch byl pro nás velkým povzbuzením a zároveň výzvou. Na webových stránkách máme již schválená zvláštní ustanovení a v nejbližší době bude spuštěn i systém přihlášek pro závodníky.

V tomto týdnu bychom měli dostat vyjádření od Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně naší žádost o výjimku ze zákazu sportovních akcí, poté nás ještě čeká konečné jednání s Krajskou hygienickou stanicí, při které budou upřesněny detailní podmínky pro konání našich podniků a epidemiologických opatření při nich. Čas běží zcela neúprosně a všeobecná situace se nelepší tak rychle, jak bychom si všichni přáli. Proto je stále více zjevné, že všechny účastníky čeká testování na přítomnost zlého viru a co nás mrzí nejvíc – že se naše soutěže tentokrát budou muset obejít bez diváků. Moc nás to všechno mrzí, ale po zralé úvaze jsme se rozhodli Šumavu a Vltavu dále neodkládat a odjet je i v těchto nepříjemných podmínkách. Víme, že to není ideální a ani my jsme nebyli v tomto rozhodnutí zcela jednotní, prosíme však veřejnost o pochopení. Bohužel jak jsme si loni na vlastní kůži ověřili, ani odklad termínu totiž nemusí nutně znamenat záruku zlepšení situace. Věřte, že nám budou diváci velice chybět, pokusíme se však fanouškům zprostředkovat maximum zážitků z tratě alespoň v on-line formě.

I nám už sportovní klání na pošumavských tratích velice chybí a nemůžeme se dočkat druhého květnového víkendu, ve kterém by se měli u nás představit i účastníci ME historických vozů. Tento šampionát byl loni dokonce zcela zrušen a my budeme s napětím sledovat nadcházející italskou Sanremo Rally Storico a na dálku držet palce tamním pořadatelům, kteří jsou ve stejně složité situaci jako my. Také pro nás má prestižní evropský šampionát vysokou prioritu, letos jsme se dokonce rozhodli páteční etapu vyčlenit především účastníkům 29. Historic Vltava Rallye. V sobotu pak pojedou v tradičním modelu obě soutěže po stejných tratích, naopak nedělní rychlostní zkoušky budou mít vyhrazeny piloti soudobých vozů v rámci jubilejní 55. Rallye Šumava Klatovy. Věříme, že toto částečné oddělení obou prestižních soutěží dopřeje jezdcům a servisním týmům, ale také nám organizátorům a činovníkům, trochu potřebného klidu. Pokud se předpoklady naplní, může být takovéto rozložení do tří dnů krok správným směrem i pro budoucnost. A my se moc těšíme, že tato budoucnost bude už opět s mnoha diváky podél tratí. Letos nám držte palce aspoň na dálku, budeme to potřebovat!“ Touto prosbou uzavírá Jan Petrů své zpravodajství o přípravách letošních klatovských soutěžích, které proběhnou 7. – 9. května 2021.

Karel Špaček, tiskové středisko