MILAN POSPÍŠIL 80

4. května 2020 | Tiskové informace

Je dobře, že Autoklub České republiky má systém odměňování svých členů, je dobře, že mezi těmito diplomy, pochvalami a vyznamenáními je také ocenění „Za celoživotní přínos motoristickému sportu“, je dobře že jsou členové, kteří takové ocenění zasluhují a také jsou jím vyznamenáni. Je velice dobře, že mezi těmi několika nositeli tohoto ocenění je také Milan Pospíšil.

Milan opravdu zasvětil valnou většinu svého života ve prospěch automobilového sportu. Ještě za dob Svazarmu dokázal zorganizovat třeba celostátní BOAS pro sportovce z továren sdružených pod generálním ředitelstvím Strojních a traktorových stanic a Opraven zemědělských strojů. To proto, že byl tehdy technikem STS Klatovy a se zázemím Pošumavského autoklubu v Klatovech připravil se svými spolupracovníky několik ročníků soutěže pro desítky posádek z Čech a Moravy. A tak to bylo neustále. Slalomy, jízdy zručnosti, Mikuláš Rallye, prostě přitahoval do motoristického sportu desítky a stovky lidí.

Jeho hlavním zájmem byly a jsou automobilové soutěže. Nezávodil, ale byl stále u rychlých aut, a hlavně u lidí, kteří se okolo nich pohybovali. Pár ročníků po vzniku Rallye Šumava se Milan již pohybuje v pořadatelském sboru a spolu s Karolem Makůchem se stává zakladatelem Západočeského automobilového sportovního střediska. Se svými svěřenci – a těmi byli třeba Leo Pavlík, Václav Šůcha, Lubislav Hlávka či Václav Pech sen. objíždí všechny rallye v republice. Poznává nové pořadatele, nové tratě, ale také způsob organizace a styl řízení jednotlivých ředitelství. Je stále mezi lidmi, získává mnoho nových přátel a tato přátelství trvají dodnes.

Dodnes, to znamená až do začátku května 2020, kdy Milan Pospíšil slaví 80. narozeniny. Jak už bylo zmíněno, většinu těch let se stále točil kolem auťáků. V různých funkcích. Snad jen výčet několika z nich. Mezinárodní sportovní komisař, člen rallye komise od roku 1969, ředitel Rallye Šumava, ředitel Historic Vltava Rallye, předseda klubu mistrů AČR. Bylo jich jistě víc, ale připomeňme ještě jeho podíl na obnově současného Autoklubu České republiky v lednu 1990 v Pardubicích a potom v únoru v pražské Lucerně.

Milan Pospíšil a automobilový sport prostě patří k sobě. Je báječné, že i ve svých osmdesáti letech je stále v dění a svůj značný podíl má i na přípravách letošní Rallye Šumava Klatovy a Historic Vltava Rallye, které se ještě určitě pojedou.

Členové Pošumavského auto moto klub přejí Milanovi Pospíšilovi do dalších let hlavně hodně zdraví a sportovní motoristické energie!

 

Petr Bendl

Nebyly nalezeny žádné obrázky