Automobilová orientační soutěž PAMK – Svatomartinská jízda 2019

10. listopadu 2019 | Zajímavosti-diváci

V sobotu 9.11.2019 se konala Automobilová orientační soutěž – Svatomartinská jízda 2019.

Tuto akci pořádal PAMK Klatovy za účelem předběžným rozloučením se se sezónou motoristického sportu 2019. Na startu této soutěže se sešlo 46 posádek.

Ráno se posádky setkaly za deštivého počasí v areálu Rozvojové zóny v Janovicích nad Úhlavou, kde se v již tradiční Rally restauraci konala od desíti hodin prezence posádek, poté následoval společný oběd a slavnostní zahájení, při kterém měl rozpravu s jezdci hlavní tvůrce letošních tratí a náš dlouholetý člen, Josef Rubáš. Po společném obědě vše vypuklo.

Na začátku soutěže čekala všechny posádky jízda zručnosti, která byla v podobě slalomu. Po slalomu se jezdci vydali na start první etapy. Tato etapa se jela podle klasického rallyového itineráře, takzvaného “šipkáče”. Zde závodníci vyjeli směrem na Janovice, dále pokračovali přes Rohozno na Bezděkov, Koryta, Tetětice, Věckovice, Poleň, Lučice až k zámku Lázeň u Chudenic, kde byl cíl této etapy.

Druhá etapa, co se zadání trasy týcě, byla shodná se třetí. Jezdci na začátku dostali mapu, ve které byly zaznamenány body, do kterých se museli dostat co nejkratší cestou podle předepsaného pořadí. Aby to nebylo tak jednoduché, byly v mapě pro závod zaznamenány i jednosměrky, tudíž ne vždy se dalo jet tou nejkratší cestou a posádky tedy musely zvolit jinou – nejkratší možnou variantu. Na konci třetí etapy organizátoři zdramatizovali závod tím, že do hry vsadili ještě lineární itinerář, slangově mezi závodníky řečeno “chlupatá čára” nebo-li “chlupáč”. Ale teď zpět k druhé etapě.

Druhá etapa byla okruhová a jela se v okolí Chudenicka. Startovalo se do ní hned po příjezdu do cíle první etapy, tudíž taky u zámku Lázeň, kde měla i cíl. Posádky si v této etapě projely krásné okolí chudenicka, když ze startu vyjely směrem na Chocomyšl, z Chocomyšle jely přes obec Zichov do Kolovče, z Kolovče na Srbice, Těšovice, Strýčkovice, Křenice a z Křenic přes Býšov do Chudenic a následně do cíle etapy zpět k zámku Lázeň, odkud hned startovala poslední, třetí etapa.

Třetí etapa vedla zpět do Rozvojové zóny v Janovicích a posádky se vydaly přes Bezpravovice, Černíkov, Rudoltice, Vílov, Slavíkovice, Novou Vísku, Libkov, Miletice, Běhařov, Veselí a Janovice nad Úhlavou. V cíli této etapy na všechny čekala zasloužená svačina a následné vyhlášení výsledků.

Výsledky byly rozděleny do 4 skupin:
Klubový pohár – zde byli hodnoceni jen členové PAMK Klatovy.
Dámský pohár – do tohoto poháru bodoval posádka, kde v roli řidiče byla žena.
Smíšené posádky.
A absolutní pořadí.

V absolutním pořadí obsadili první místo zkušení šumavští závodníci Václav Hostaš St. – Václav Hostaš ml. Na druhém místě pak dojel mediální matador, kterého znáte z našich akcí i jako moderátora a to Karel Špaček s Davidem Stanovským. Třetí pak skončil Martin Stránský s Petrem Ulrychem.

My za celý pořadatelský tým děkujeme všem zúčastněným posádkám za klidný průběh celé soutěže a těšíme se na shledání s Vámi při dalším ročníku.