Akce „Rally dětem“ i na Šumavě!

23. dubna 2019 | Zajímavosti-diváci

Přijďte s dětmi do zákulisí Rally Šumava Klatovy

Mistrovství republiky v rally pokračuje a Rally dětem s ním

Mistrovství republiky v rally pokračuje tuto sobotu a neděli 54. Rally Šumava Klatovy. Exkurze do servisu v rámci projektu Rally dětem organizovaného Vančík Motorsport a jeho partnery MOL Česká republika a Samohýl Motor nebudou chybět. Děti se budou moci seznámit s tím, jak funguje tým jezdců Miroslava Jakeše, vítěze Vančík Rallysprintu Kopná před dvěma týdny a Martina Březíka, trojnásobného mistra republiky ve třídě 3.

 

Ve třech přibližně 50minutových blocích, kdy budou rally vozy na trati, necháme děti mezi 6-14 lety nahlédnout do zákulisí rally teamu, přípravy vozu, činnosti posádky před i při rally, bezpečnostní výbavy a ukážeme jim dílenské zázemí, co všechno si tým na závody vozí i co dělají mechanici při servisu závodního auta. Vysvětlíme jim, jaké se používají pneumatiky a co všechno lze během rally v servisu opravit. Součástí exkurze bude i drobný nesoutěžní kvíz ze znalostí zásad bezpečnosti provozu na silnicích, bezpečnostních zásad při rally a technických znalostí. Děti se budou moci seznámit s motokárou základní třídy Easykart, vyfotit se v ní a dozvědět se, jak se do tohoto sportu zapojit. Na památku dostanou účastníci sadu upomínkových předmětů. Průvodcem bude dětem Kateřina Trojanová, bývalá rally pilotka a trojnásobná nositelka Ceny Elišky Junkové.

 

Akce proběhne v servisním areálu 54. Rally Šumava Klatovy v sobotu 27. dubna v rozvojové zóně Janovice nad Úhlavou (49.3331458N, 13.2095186E). Harmonogram rally umožnil naplánovat tři bloky, každý bude pro cca 20 dětí. Tyto bloky budou předcházet či navazovat na „ostrý“ servis závodních vozů, takže děti si budou moci doplnit informace, které získají při prohlídce i sledováním skutečného servisu. Jednotlivé bloky budou začínat v 8:00; 13:20 a 15:00 hod. V servisním areálu nás najdete podle vlajek a billboardů Rally dětem. Na exkurzi se zaregistrujte na e-mailové adrese rallydetem@seznam.cz ve formátu jméno a věk dítěte/čas, na který se dítě hlásí/číslo mobilu. Doprovod rodičů bude možný jen v nutných případech, ale děti se v žádném momentu exkurze nedostanou dále než cca 4 metry od hranice servisu a budou permanentně v dohledu rodičů. Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 25. dubna o půlnoci. Z exkurze budou pořizovány fotografie, které budou po akci umístěny na fcb projektu facebook.com/rallydetem. Chceme také poděkovat za podporu pořadatelům z Pošumavského auto moto klubu v AČR, na jehož webu pamk.cz najdete všechny potřebné informace o rally. Přihlášeno je téměř 200 posádek, servis tedy bude velmi zaplněný, pohybujte se v něm velmi pozorně a vycházejte vstříc případným pokynům pořadatelů.

Těšíme se na vaši účast a věříme, že se exkurze budou všem účastníkům líbit.