Rallye Wiesbaden 2017

Pošumavský auto moto klub Klatovy:
Int. Rallye Wiesbaden letos pojede svůj jubilejní 40. ročník. Tato soutěž má velikou tradici a zejména v 60. letech byla jednou z nejvýznamnějších automobilových soutěží světa. Patřila do seriálu Mistrovství Evropy, který v té době byl vrcholem světové rallye (Mistrovství světa ještě neexistovalo).
V období kolem roku 1968 se velká část Rallye Wiesbaden odehrávala na českém území a na tuto tradici navazuje i současná podoba rallye. Po několikaleté pauze byla tato soutěž obnovena jako soutěž pravidelnosti zejména pro vozy vyrobené do roku 1983. Úkolem jejích účastníků tak bude zejména dodržet všechny časové kontroly a na tzv. „zvláštních zkouškách“ jet předem určenou průměrnou rychlostí, která nepřekračuje 50 km/h (toto může na tajných místech být kontrolováno). Po trati těchto zvláštních zkoušek jedou účastníci v rámci
běžného silničního provozu a dle jeho pravidel (stejně jako mimo ně). Rallye bude ve dnech 25. – 26. května projíždět křížem krážem celým Plzeňským krajem.