Závodníci budou opět o víkendu zdolávat Libínské Sedlo

Závodníci budou o víkendu zdolávat Libínské Sedlo

Pošumavský auto moto klub Klatovy:

Stejně jako v minulém roce, i letos termín Závodu automobilů do vrchu Prachatice – Libínské Sedlo připadl na první srpnový víkend. Stejně jako v minulém roce, i tentokrát je závod součástí Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu (včetně historických vozů), ale také součástí České trofeje a seriálů Maverick cupu a Edda cupu. Loňský vydařený ročník přispěl k tomu, že letos bude na trati k vidění opravdu velké množství závodních speciálů. Přihlášek se sešlo dokonce přes 140, takže byla zcela naplněna kapacita tratě a na některé zájemce se dokonce ani nedostalo. Také příznivá předpověď počasí napovídá, že závod by měl být opravdovým motoristickým svátkem, též pořadatelé z klatovského Pošumavského auto moto klubu v AČR jsou na něj dobře připraveni.

„Myslím, že bude nač se dívat, a tak bych rád přizval k trati všechny fanoušky rychlých kol,“usmívá se ředitel závodu Jiří Nejdl a pokračuje: „Atraktivní bude už prohlídka samotného depa závodních speciálů, které bude znovu umístěno na hlavní příjezdové silnici ke startu od Prachatic. Ti fyzicky zdatnější se jistě vydají také na některé z diváckých míst. Musím je ale hned upozornit, že svazoví činovníci nám doporučili vynechat z bezpečnostních důvodů pro letošek z jejich seznamu tzv. „Ameriku“. Pro nás je samozřejmě bezpečnost diváků prioritou, takže jsme je uposlechli a já bych na základě toho chtěl poprosit fanoušky, aby si pro sledování závodu zvolili jiná místa. Předem jim za to děkuji a těším se, že si společně užijeme jen samé příjemné zážitky. Vstup bude samozřejmě i letos zdarma.“

Doplňme, že po oba dny budou pod Libínským Sedlem vrčet motory po celý den – tréninkové jízdy se rozběhnou už po osmé hodině ranní, naplno se začne závodit po třinácté hodině. Trať má délku 4200 m a její převýšení přesahuje 200 m. Patří k těm rychlejším v našem šampionátu, nejrychlejší prototypy a formule na ní dosahují průměrné rychlosti i přes 170 km/h. O víkendu se tu pojedou dva samostatné závody, přičemž vyhlášení vítězů bude probíhat pro každý zvlášť a uskuteční se vždy v blízkosti prostoru startu po skončení závodu.

 

Karel Špaček, tiskové středisko

Partneři:
.......................................................

 

Město Klatovy

   Plzeňský kraj

  

Eurovia

správa a údržba silnic Plzeňského kraje

             MĚSTO PRACHATICE

Mediální partneři:

......................................................

 

 

Spolupracující obce:

.......................................................

    Město Klatovy

            MĚSTO PRACHATICE

 Janovice nad Úhlavou

Bolešiny

Černíkov

Dolany

Kdyně

Strašice

Strašín

Volenice